KISTA, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Målad. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring och två mindre lådor. Längd 86. Bredd 60. Höjd 46 cm.

Invändig odör. Avslag på list. Retuscherad målning. Slitage, repor och märken. Färgbortfall. Torrsprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK