UTDRAGSSOFFA, gustaviansk stil, Hälsingland, 1800-talets mitt.

Skuren dekor, kröndekor av bladverk. Stoppad sittdyna. Längd 191, bredd 61, höjd 115 cm.

Slitage, pigmentbortfall. Renoverad och kompletterad. Senare bemålad.

Lähtöhinta
4 000 SEK