KANNOR, 4 st samt VAS, porslin, Kina, Qianlong, 1736-1795.

Dekor i famille rose- färger respektive famille verte-färger. Vasens höjd 21 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter. En kanna saknar lock, en kanna med ej ursprunglig lock, en kanna med lagat lock samt en kanna med lagning.

Lähtöhinta
2 000 SEK