ASSIETTER, 3 st samt BÄRTALLRIK, porslin, Kina, Qianlong, 1736-1795.

Dekor i famille rose-färger. Diameter ca 16 cm.

Ytslitage, ställvis något hårdare. Tillverkningsdefekter. Smärre smånagg på kanter.

Lähtöhinta
2 000 SEK