MATTA, Antik. Kashgai. Ca 220x140 cm.

Mörkblå botten med benvit medaljong, polykroma blommor, fåglar och hörnornament. Benvitn huvudbård med blomranka.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, lagningar, hål. Sidor med skador och trampveck.

Lähtöhinta
2 500 SEK