VÄVD TAPET. Gobelängteknik. Verdure. 282 x 167 cm. Flandern omkring 1700.

Polykromt landskap med träd, blommor och anläggning. Bordyr med blomranka.

Något slitage och smutsig, fläckar, lagningar, smärre skador och hål. Ställvis senare bordyr

Muut tiedot

Tre delar av bordyren medföljer separat.

Lähtöhinta
25 000 SEK