KALKAR, 3 st, silver, Carl Lindström 1822, Clas Christian Carlén 1858 och Gustaf Bergendorff 1812. Totalvikt 140 gram.

På kvadratiskt fot, cuppa med graverad blomsterdekor. Höjd 11,5-12,5 cm.

Bruksslitage. Mindre bristningar, bucklor och märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK