LAMPBORD, Georg Kofoed, Danmark, 1900-talets första hälft.

Betsat trä med rund skiva. Senare grön lackskärm. Diameter 60, höjd 150 cm.

Ej funktionstestad, bruksslitage med skrapmärken.

Lähtöhinta
2 000 SEK