KASTRULL MED LOCK, silver, Pehr Zethelius, Stockholm, otydlig datering. Vikt ca 386 exklusive handtag.

Rund form. Triangulär snås, invändigt förgylld, löstagbart trähandtag. Lock krönt av blomma. Längd 22 cm.

Slitage. Repor. Bucklor. Svag bristning. Senare botten. Handtag med spricka.

Lähtöhinta
4 000 SEK