Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Märta Måås-Fjetterström

(Ruotsi, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Ruotsi, 1873-1941)

VÄVNAD. "Knoppen". Gobelängteknik. 112 x 59 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Slitage, något smutsig, obetydliga fläckar.

Lähtöhinta
3 000 SEK