BORD, barockstil, omkring sekelskiftet 1900.

Mörkbetsat trä. En låda i sarg. Balusterformade ben kopplade med avlastningshylla. Längd 80 cm, bredd 83 cm, höjd 78 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Trä ställvis slaget, bl a skivan. Avslag och sprickor. Lagningar och limrester.

Lähtöhinta
2 000 SEK