STOL, Carl Bergsten, formgiven 1930.

Fanerad med olika träslag. Infällda metallister. Välvd stoppad rygg och sits.

Bruksslitage. Liten metalldekor saknas. Smärre repor och flisor.

Lähtöhinta
3 000 SEK