SOLUR/ASTROLABIUM, sent 1700-tal, signerad Ludovicus Theodatus Müller, Augsburg, mässing.

Diameter 6,5 cm, höjd 1,5-7 cm, i originalask samt med bruksanvisning.

Ytslitage, märken, smärre spricka undertill, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK