FAT, porslin, Kina, Ming dynastin, Wanli (1572-1620).

Runt med konturerat brätte, dekor i underglasyrblått av växtlighet. Diameter 32cm.

Slitage. Kantnagg. Längsgående spricka tvärsöver.

Lähtöhinta
3 000 SEK