Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

SÅSSKÅL, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen.

Modellnumemr 20/3556. Dekor av blommor, delvis förgylld "Vinca minor. L". Längd 23, höjd 14cm.

Slitage. Repor. Smärre förgyllningsbortfall.

Lähtöhinta
6 000 SEK