718655

Vicke Lindstrand

(Ruotsi, 1904-1983)
Vicke Lindstrand
(Ruotsi, 1904-1983)

VICKE LINDSTRAND, vas, "Höst", Kosta 1950-60-tal.

Underfång med dekor av träd med fallande löv i grönt, gult, orange, rött och aubergine. Signerad Kosta LH 1753 w. Höjd ca 23 cm.

Några smärre repor. Sannolikt andra sortering.

Lähtöhinta
10 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet