ORDNAR, 3 stycken, bland annat Vasaorden, 1900-talets andra hälft.

Vasaorden i 18 karat guld och emalj, Belgiska Leopold I orden, polska förstjänstorden. Samhängda på spänne. Längd 11, höjd ca 10-11 cm inklusive tygspännen. Etuier till Vasaorden och polska förtjänstorden medföljer.

Smärre slitage. Leopoldorden med emaljskador.

Lähtöhinta
4 000 SEK