Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

MEDALJER, 3 stycken, Ryssland samt Tyskland, 1910/20-tal.

Medalj Svenska vita legionens minnesmedalj. Märkt "Svenska vita legionen ryska nord-västarmén 1919-1920. Tschernjakovitz Jam Jamburg Tsarskoe-selo". Höjd 8 cm inklusive tygspänne. St Georgs kors av fjärde klassen. Höjd 8 cm inklusive tygband. Medalj Furg Dagerland. Höjd 8 cm inklusive tygband. Fyra stycken originalfotografier som enligt uppgift föreställer personen som har tilldelats medaljerna medföljer.

Slitage och repor. Sliten försilvring. Fläckar.

Lähtöhinta
8 000 SEK