Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong(1736-1795).

Blå underglasyr med flodlandskap, oktogonal form på brätte. Längd 38, bredd 28, höjd 7 cm.

Slitage. Nagg. Genomgående spricka.

Lähtöhinta
2 000 SEK