GOLVLAMPA, industrimodell, British Bullfinch, 1900-talets andra hälft.

Hölje i metall och glass för en ljuspunkt. Ställning i orangelackerad metall med läderspänne. Höjd omkring 150 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Utbytt el. Rost, senare patinering. Pigmentbortfall.

Lähtöhinta
2 000 SEK