SERVISDELAR, 5 st, porslin, Kuznetsov, Ryssland, omkring sekelskiftet 1800/1900-tal.

Fyra stycken koppar med fat. Koppar med indragen och genombruten fot. Dekor av blommor. Ej tillhörande tekanna med förgylld dekor. Höjd 13 cm.

Smärre slitage. Tekannans lock med litet nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK