LAMPBORD, ett par, engelsk stil, 1900-talets fjärde kvartal.

Mörkbetsat trä. Präglat grönt läder. Låda i sarg, parställda ben. Längd 45 (total längd 74), bredd 38, höjd 57 cm.

Bruksslitage, ställvis något hårdare.

Lähtöhinta
1 500 SEK