MATTA, sannolikt old Ghom.Ca 208,5x140 cm.

Mörkblå botten med polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade palmett- och blomslingor. Ljusblå huvudbård med blom- och palmettranka. Inre sekundärbården med inskription.

Obetydligt slitage, smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och skador, kortsidorna med skador.

Lähtöhinta
3 000 SEK