MATGRUPP, 9 delar, "Calmare Nyckel", Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

Ek. Åtta stolar med textilklädda sitsar. Bord med tre iläggsskivor, längd 150+55+55+55 cm, bredd 100 cm, höjd 75 cm. Brännmärkta.

Bruksslitage. Ställvis blekt.

Lähtöhinta
5 000 SEK