APOTEKSVÅG, Sartorius-Werke Göttingen. Omkring 1900-talets mitt.

Låda med glasade sidor. Våg i mässing och metall. Längd ca 38, djup ca 29, höjd ca 48 cm.

Bruksslitage med repor och märken. Ej funktionstestad samt fullständigt genomgången.

Lähtöhinta
1 500 SEK