VITRINSKÅP, "Öresund", Börge Mogensen, Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft.

Ek. Tudelat. Överdel med två skjutbara glasade dörrar med bakomliggande hyllplan. Underdel med två skjutbara dörrar och bakomliggande hyllplan. Märkt med etikett. Bredd 135. Djup 46. Höjd 187 cm.

Slitage. Repor och märken. Något solblekt.

Lähtöhinta
5 000 SEK