GLASSERVISDELAR, 15 st, Gullaskruf, 1900-talets första hälft.

Gröntonat glas. 7 spetsglas (höjd 12 cm), 4 selterglas (höjd 8,5 cm), 4 vinglas (höjd 21 cm).

Slitage. Ett vinglas med kantnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK