Nystilar

Nystilar

SEKRETÄR, Nyroko, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Mahogny och valnöt. Svängda ben. Utfällbar klaff med utdragbar skiva klädd i grönt läder. Höjd 111, längd 100, bredd 55 cm. Nyckel finns.

Repor, märken, slitage. Låsfunktionen kärvar något. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK