Barock

Barock

SKÅP, allmoge, senbarock, 1700-tal

Rak form. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Polykromt 1800-talsmåleri med bland annat blommor. Underrede med låda. Bredd 90, djup 46, höjd ca 194cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Underrede saknar lås. Sprickor. Maskstunget. Skador. Rost. Förstärkt baktill Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK