PUNSCHSKÅL med LOCK, porslin, Meissen, 1800/1900-tal.

Klotformad. Målad dekor av blommor, lockknopp i form av citron. Lock med hål för slev. Höjd 27, längd 30 cm.

Smärre slitage. Glasyrspricka på lockets undersida.

Lähtöhinta
4 000 SEK