SOFFBORD, Poul Cadovius, France og Son, Danmark, 1960-tal.
Teak. Rektangulär form. Skiva med intarsiadekor av kvadrater. Höjd ca 50, längd 130, bredd 64 cm.
Slitage och fläckar. Blekt.