Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

POTTSKÅP, gustavianskt, 1700-talets andra hälft.

Målat. Skiva av marmor. Utdragbar avlastningsskiva. Dörr med bakomliggande förvaring. En låda. Beslag av mässing. Bredd 41. Djup 29. Höjd 77 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Skiva med spricka, lagning. Avslag. Senare listbitar och beslag. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK