VÄGGAPPLIQUER, ett par, Louis XVI-stil, omkring 1900.

Brons, två svängda ljusarmar. Dekor av blommor och blad. Krönande rosett och hängande toffsar. Höjd 44 cm exklusive elljus.

Senare elmontering skadad och fungerar ej, borrade för elmontering, slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Friherrliga ätten Mannerheim, Grensholms herrgård.

Lähtöhinta
3 000 SEK