VÄGGSKÅP. Allmoge, 1800-tal.

VÄGGSKÅP. Allmoge, 1800-tal.

Rakt med uppsvängt krön. Drickamålad med kurbitsmåleri på dörr samt daterad 1844. Järnbeslag. Nyckel finns. L 45, b 23, h 66.

Renoverad, kompletterad. Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Tilaa uutiskirjeemme