TELEFON, AB LM Ericsson, Stockholm, tidigt 1900-tal.

Svärtad metall och bakelit. Lur av trä i klyka av vitmetall. Längd 26 cm, bredd 15 cm, höjd 26 cm.

Ställvis slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK