735728

ARMBAND, pansarlänk med berlocker.

Armband, Juvelfabriken, Stockholm, 1945, 18K guld. Längd ca 19,5 cm. Berlocker, inklusive bl at, sigill graverad med monogram 'AD', 20 corona mynt, 1915, öppningsbar medaljong. Totalvikt ca 50 g.

Slitage, bucklor, repor.

Lähtöhinta
9 500 SEK