Gefle Porslinsfabrik

(Ruotsi, Startade sin verksamhet omkring 1800-talets mitt)
Gefle Porslinsfabrik

KANDELABER, flintgods, "Gran", Gefle, 1900-talets början.

Dekor av granris samt text "God Jul" och tomteansikte. Tre ljushållare. Höjd 30 cm.

Krackelyr.

Lähtöhinta
3 000 SEK