August Thonet

(Ranska)
August Thonet
(Ranska)

SOFFA samt STOLAR, Thonet, omkring 1900.

Mörkbetsat böjträ. Soffa samt ett par stolar. Samtliga med rester med etikett. Soffans längd ca 116 cm.

Bruks- samt åldersbetingat slitage med repor och märken. Stötmörken. Sprickor. Rangliga. Mindre skador. Stolar med senare klädsel. Förstärkningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK