JULTRÄD, Blekinge, omkring 1900-tal.

4 ljusarmar. Bemålat. Benen utformade som hästar. Svarvad mittstam. 20 utstickande pinnar för att sätta äpplen på. 13 hängdekorationer i form av djur. Krönande fågel. Höjd 61 cm.

Ställvis slitage. Märken och färgbortfall. Lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK