STOLAR, 4 st, "Sabrina", Gastone Rinaldi, Italien, 1900-talets andra hälft.
Stomme i förkromat stål. Löstagbara sitsar klädda i brunfärgat skinn. Mässingsdetalj/krok i ryggen.
Slitage. Sitsar med hårt slitage och ställvis skador..