Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets slut.

Mässingsstomme behängd med olikformade prismor, sex ljusarmar i form av siffran 5, avslutande kotte, korgbotten med sparljus. Elektrifierad. Höjd 112, diameter 83 cm.

Ej funktionstestad, något tillbucklad, smärre bruksslitage med fläckar.

Lähtöhinta
15 000 SEK