KAFFEKANNA samt GRÄDDKANNA, porslin, empir, 1810/1820-tal, Berlin.

Svängda former med förgyllda detaljer. Kaffekanna krönt med knopp och med pip formad som en drake. H 18-26

Förgyllning med slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK