Talonpoikaisesineet
77

KISTA, allmoge, 1700-tal.

Kista, allmoge, 1700-tal.
Kista, allmoge, 1700-tal.
Kista, allmoge, 1700-tal.

Bemålad. Lock med välvd form. Kantad med beslag av järn samt två handtag.

Slitage, vissa sprickor.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
800 SEK