Royal Copenhagen

(Tanska)
Royal Copenhagen
(Tanska)

SERVIS, 52 delar, "Viftestel", Royal Copenhagen.

12 mattallrikar
12 förrättstallrikar
12 assietter
12 djupa tallrikar
2 ovala uppläggningsfat, 30-42 cm
1 uppläggningsskål, diameter 23 cm
1 såsskål med lock, höjd 15 cm

Obetydligt slitage. Smärre glasyrmistor. Ett nagg på assiett.

Lähtöhinta
6 000 SEK