PARTI BÖCKER, 16 st, mest kulturhistoria, 1800-2000-tal.

Bla "Södermanland" ur Allhems landskapsserie, halvfranskt skinnband, "Den stora antikvitetsboken", "Hundar" av Rien Poortvliet, "Nils Månsson mandelgren -en resande konstnär i 1800-talets Sverige", "Fest -om svar anhålles" av Michael Bindefeld, "Skatter från det förgångna" av Brian Fagan, "Det stora värlskriget" Vol I-III av CO Nordensvan, "Dagbok öfver Napoleons enskilda lefnad...på St Helena" del III, av Las Cases, 1823. "Lukas Mosak" faksimil av Albert Engströms första bok, 1944.

Slitage, ej genomgångna.

Lähtöhinta
600 SEK