KOLT, med mössa, skärp och väska ("Bältesgehäng"), ylle och skinn. Mestadels 1900-talets första hälft.

Blått ylletyg med polykroma partier. Ryggens längd ca 80 cm.

Bruksslitage med repor och märken. Mindre fläckar och märken. Mindre skador.

Lähtöhinta
3 000 SEK