SLAGBORD, 1700/1800-tal. Allmoge.

Furu. Raka utfällbara ben. Järnbeslag. Bemålat i röd och blå färger. L 107, b 37 (tot 100), h 75.

Skador, kraftigt slitage, renoverad.

Lähtöhinta
1 200 SEK