MAT- OCH TESERVISDELAR, 51 delar, flintgods, "Blått Band", Gefle 1900-talets första hälft.

9 mattallrikar, 13 djupa tallrikar, 5 förrättsassietter, 2 mindre assietter, 4 uppläggningsfat, 5 karotter, 2 skålar, spilkum, tillbringare, tekanna, gräddkanna, 3 tekoppar med fat, 4 assietter.

Slitage, missfärgningar, krackelyrer. Nagg.

Lähtöhinta
1 300 SEK