SERVIS, ca 46 dlr, "Asiatic Pheasants", Gustavsberg omkring 1900, flintgods.

Bestående av;
9 tallrikar (diameter 22 cm),
11 assietter (diameter 17 cm),
25 djupa (diameter 22 cm),
1 ovalt uppläggningsfat.

Bruksslitage, krackelyrer, ytslitage, några smärre nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK