PRAKTURNA. Majolika. Rörstrand. Sent 1800-tal.

Med lock och hänklar, rund fot. Reliefdekor av figurer och växter, glasyr i blått, gult, brunt och grönt. H 50.

Stora skador och lagningar.

Lähtöhinta
500 SEK